Коворкінги Києва. Процес становлення ринку.

Від "відкритих просторів" до "гнучких офісів"

З моменту появи першого коворкінгу в Києві в 1998 р, відкритого міжнародною мережею Regus, вже пройшло більше 20 років. У той час офіси, що надаються компаніям на гнучких умовах, ще ніхто не називав модним сьогодні словом «коворкінг».


З середини 2000-х з'явився попит на можливість працювати в якомусь співтоваристві, яке б нагадувало відкритий офіс з якісним WIFI, кавою і снеками. На такий попит з'явилася пропозиція у вигляді різних антікафе і вільних / креативних просторів. Такий формат крім оренди робочих місць в загальному залі, підтримує проведення різноманітних заходів, особливо освітнього плану, а також здачу невеликих переговорних кімнат в оренду. Одним з найяскравіших представників такого формату є креативний простір Часопис, що відкрив свої двері в 2012 р в самому центрі Києва. Мабуть, саме творці Часопису одними з перших усвідомили, що ковокерам потрібно щось більше, ніж просто місце для роботи з кавою. Вони навчилися створювати співтовариство, об'єднуючи ковокерів особливої ​​робочою атмосферою і освітніми заходами. З тих пір, мабуть, почався етап становлення коворкінгів в Україні, більшість з яких прагнули знайти свою аудиторію, всіляко підтримуючи атмосферу спільноти однодумців.


Активна сегментація


Поступово, в пошуку своєї ніші, коворкінги почали сегментуватися, визначаючи свою спеціалізацію. Сьогодні успішно працюють коворкінги для індустрії краси, для дизайнерів, архітекторів і, звичайно, більшість коворкінгів спеціалізуються на просторах для фрілансерів і команд, що працюють в IT-індустрії.


Наше дослідження показує такий розподіл коворкінгів за спеціалізацією :.

  • загальної спрямованості

  • коворкінги, більш лояльні до резидентів IT-сфери

  • вузької спеціалізації


Боротьба за якість - боротьба за клієнта


Крім пошуку своєї спеціалізації, починаючи приблизно з 2014 року, коворкінги почали виділяти все більшу площу під закриті офіси. IT-індустрія в Україні почала прискорювати своє зростання, формуючи попит на невеликі приватні офіси з можливістю роботи в них до 10 осіб. Орендуючи такий офіс на гнучких умовах, резиденти мають повний доступ до всіх переваг коворкінгу, включаючи переговорні кімнати, кухню, рецепцію, лаунж-зону та іншу інфраструктуру.

Офіси в Creative States Senator

Крім активного відкриття нових центрів міжнародною мережею Regus, почали активно формуватися наші вітчизняні мережі коворкінгів: CreativeQuarter, CreativeStates, Platforma, DataHub і Tceh.

Це вже зовсім новий етап розвитку коворкінгів в Україні. По-перше, кращі коворкінги стали активно і усвідомлено прагнути сформувати своє унікальне співтовариство, відсікаючи «випадкових людей» за допомогою продажу довгострокових абонементів. По-друге, коворкінги почали конкурувати не тільки по локації або ціною, але і за якістю сервісу. Кожна мережа має свій стиль, свою атмосферу і свій підхід до ведення бізнесу. З відкриттям кожного нового коворкінгу своєї мережі, їх творці піднімають якість сервісу на новий рівень.


Creative Quarter Gulliver

Не можна не згадати і інноваційний UnitCity, який є унікальним за своєю концепцією і значеннюі для нашої країни проектом. Цей проект є окремим від усіх інших коворкінгів не тільки по своїй локації, а й по концепції. З одного боку це ультрасучасне місто-коворкінг, з іншого боку - унікальний мегаполіс-спільнота, що дає офіс, житло, освіту, відпочинок, харчування і всіляку підтримку всім, хто відповідає його рівню інновації і розділяє його дух співпраці. Це місто росте і розвивається разом з його резидентами. Зростає і розмір офісів для команд, задаючи новий тренд на ринку - коворкінг для команд.


Коворкінг для команд


Рік 2019 став роком становлення нового для України формату - коворкінг для команд. Тут вже все зовсім серйозно. Це вже «вища ліга». Тут максимально продумане планування, ізольовані офіси, що дозволяють командам від 20 осіб і більше максимально комфортно і конфіденційно вести свій бізнес.

Повністю готові до роботи офіси в Maidan Plaza

Такий рівень якості інженерії, інтер'єру і сервісу в локаціях прайм класу можуть дозволити собі тільки лідери ринку: CreativeQuarter, CreativeStates, Regus (під брендом Spaces) і Platforma, по черзі, відкриваючи свої центри з березня по початок вересня 2019.

Якщо до цього, великими вважалися коворкінги місткістю 150-170 осіб, то тепер рахунок пішов на сотні. Platforma оголосила про відкриття відразу двох коворкінгів на початку вересня на 750 і 900 резидентів, а місткість Maydan Plaza від Regus / Spaces становить близько 600 осіб.

Подивимося, що далі буде .... , Звичайно, ми ще розповімо про колівінги, але пізніше. У будь-якому випадку, будемо тримати вас в курсі.


Обрані пости
Поиск по тегам
НЕ БАЖАЄТЕ ШУКАТИ КОВОРКІНГ ЧИ ОФІС САМОСТІЙНО?
ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ І ОТРИМАЙТЕ ПРОПОЗИЦІЇ АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО.